העולם הגלובלי כיום פותח את הגבולות ליזמים ולאנשי עסקים. אנשי עסקים שעד כה נזקקו לתוכנות מקומיות לניהול חשבוניות, לתוכנות שמאפשרות ניהול חשבונות חד צידי או דו צידי בישראל, חולמים על הרגע שיוכלו להפעיל עסק גם בחו”ל, בפרט באירופה. האם ניתן למצוא את הדרך לפתוח עסק להפיק קבלות באירופה, בצורה מוסדרת ונוחה? מסתבר שכן ויש לנו כמה טיפים בעניין. 

ניהול חשבונות בענן 

אם אתם עובדים עדיין עם מערכת ניהול חשבונות ישנה, דעו שבאירופה זה פשוט לא ילך. הרבה יותר נכון להתחיל לעבור כבר כיום, למערכת ניהול חשבונות שפועלת אונליין, בענן. מובן שאם גם תצליחו להוציא דרכון פורטוגלי יהיה לכם יותר קל לקבל מעמד עוסק באירופה, אבל מי אמר שאי אפשר לפעול גם מרחוק? אם אתם מתכוונים להישאר בארץ ולהפעיל עסק באירופה שני הדברים הללו יעזרו לכם מאוד. א’, ניסיון בעבודה עם ניהול חשבונות עסקי בענן. ב’, דרכון אירופאי שיכול לקצר תהליכים. דרכון פורטוגלי הופך אתכם בעצם לאזרחים אירופאים כך שיותר קל לנהל עסק כאזרח מקומי. 

כך תלמדו את כללי החשבונאות באירופה 

אם ניהלתם עד כה עסק בישראל, ואתם די מכירים את כללי החשבונאות בארץ, אתם בנקודת פתיחה טובה. אם לא, צפויה לכם קצת יותר עבודה. על כל פנים, תוכנה לניהול חשבונות בענן ואפילו דרכון פורטוגלי ביד אינם מספיקים כדי לפתוח ולהפעיל עסק אירופאי, שמורשה להנפיק קבלות ללקוחות. נסו תחילה להכיר לעומק מערכת לניהול חשבונות ישראלית. בדקו אין מוציאים כאן קבלות, חשבוניות. איך רושמים פקודות יומן ומה ההבדל בין חשבונאות חד צידית לבין הנהלת חשבונות דו צדדית (השנייה נועדה לעסקים גדולים יחסית ולחברות בע”מ). לאחר מכן, התחילו ללמוד את הבסיס של כללי החשבונאות באירופה. כמובן, אם חסר לכם הזמן לכך או שיש עדיין פערי ידע גדולים, היעזרו ברואה חשבון או יועץ מס שמכיר את היבטי המיסוי והחשבונאות של האיחוד האירופי. אם יש לכם פנאי, תוכלו ללמוד לא מעט גם בפורומים אירופאים לענייני מיסוי וחשבונאות, אונליין. יתכן שתצרכו ייעוץ נוסף, מאת יועץ עסקי אירופאי שעובד עם יזמים מחוץ לאירופה. 

העריכו מראש אילו תשתיות העסק יצטרך 

התחילו לתכנן כבר כיום, ולהעריך אילו תשתיות העסק שלכם יצטרך. אם יש לכם ניסיון בלוגיסטיקה עסקית בארץ, יהיה לכם קל יותר אך עדיין תצטרכו לבצע התאמות. חשבו האם אתם רוצים לנהל בחו”ל מערך שיווק והפצה או שתיעזרו במפיצים מקומיים, לפחות בהתחלה. החליטו האם תסתפקו בשלב זה בתוכנה להפקת קבלות בלבד או שתצטרכו גם אפשרות להנפקת תעודות משלוח, מסמכי הזמנות וכדומה. העריכו האם תרצו לשכור משרדים בחו”ל ותקימו נציגות גדולה או שתמשיכו לעבוד מכאן, ביחד עם איש קשר מקומי. דעו שלא מעט ישראלים אכן מתחילים כך את דרכם העסקית בחו”ל. פעילות בשילוב מנהל אירופאי ששוכרים, אזרח מקומי שמכיר את עולם העסקים וגם ידריך אתכם ויעדכן אתכם בצמתי החלטה חשובים. 

נגישות
לייעוץ ישיר
ייעוץ ישיר
הרשמה