יצירת מפתח API בלינט

מדריך למשתמש-לינט

תפריט

ה-API של לינט מיועד לאפשר התחברות של תוכנה זרה אליה במטרה לקבל מידע או לתת פקודות ממוחשבות לשם ביצוע פעולות ממוחשבות בה (למשל: להפיק חשבונית באופן אוטומטי על רכישה באתר מסחר אלקרטרוני/חנות וירטואלית).

ההתחברות ל-API של לינט מתבצעת רק לאחר זיהוי משתמש מטעמי אבטחת מידע.

בנוסף, מטעמי אבטחת מידע, מפתח API יכול ליצור "משתמש מערכת" עם הרשאות ניהוליות בתוכנה. משתמש מערכת הוא בברירת מחדל המשתמש הראשון שהוגדר במערכת.

להלן הסבר לאופן יצירת מפתח API בלינט שישמש לזיהוי משתמש כלפי התוכנה באופן אוטומטי כאשר מתחברים אליה עם תכנה אחרת (למשל אתר אינטרנט)

שלב ראשון: ניווט אל מסך יצירת מפתח API

תפריט הגדרות (גלגלי שיניים פינה ימנית עליונה)->נהל משתמשים->איתור שם המשתמש (העצמי) ברשימת המשתמשים (אם קיימים יותר מאחד)->בשורה של המשתמש הרלוונטי, לחיצה על כפתור כתום לעריכה->מעבר לכרטיסיית  "מפתח API".

שלב שני: יצירת מפתח

יש ללחוץ על כפתור "צור מפתח חדש"

שלב שלישי: העתקת המזהה והמפתח

נא תשומת לבך! יש להעתיק גם את המזהה וגם המפתח ולהדביק אותם למיקום אחר (למשל קובץ טקסט) מכיוון שמיד עם הלחיצה על כפתור "צור" בשלב הבא, ערכים אלה יוסתרו ולא יוצגו עוד לעולם בתוכנה מטעמי אבטחת מידע.

בשלב זה אפשר גם לתת שם למזהה ה-API (אופציונלי-לא חובה) על מנת להפריד בין מזהים שונים שתיצרו למטרות שונות. למשל מזההאחד לתכנה עסקית חיצונית, ומזהה נוסף לאתר אינטרנט שהוא חנות ווירטואלית.

שלב רביעי: שמירת מזהה ה-API והמפתח

יש ללחוץ על כפתור "צור".

בכך מסתיימת הגדרת מפתח ה-API לצורך הזדהות מול התוכנה על מנת להתחבר אליה, אך לפני שמתחילים להזרים הוראות/פקודות אל התוכנה יש לזכור שלינט היא תוכנה שיודעת לנהל ריבוי עסקים ולכן יש להבהיר ללינט, מיד לאחר סיום ההזדהות, אל איזה חברה אנחנו פונים עם הפקודות.