יצוא קובץ MOVEIN לחשבשבת

מדריך למשתמש-לינט

לשם מה קיים ממשק יצוא לחשבשבת (קובץ movein) ?

תכונת הייצוא לקובץ movein מיועדת להקל על לקוחותינו להעביר נתונים חשבונאיים אל מנהלי החשבונות שלהם בפורמט הקובץ הפופולרי הזה שרוב התכנות שבשימוש מנהלי חשבונות/משרדי רו"ח/יעצי מס יודעים לייבא.

ניתן להגיע לתכונה דרך תפריט ראשי שמאלי->דוחות->יצוא לחשבשבת

 • במסך זה לבחור תנועות יומן נבחרות (לפי חתך של טווח תאריך יצירה, סוג חשבון וכדומה. הבחירה מתבצעת בשדה הריק שמתחת לכותרת שם הטור הרלוונטי) ליצוא לקובץ Movein.doc שמלווה בקובץ Movein.prm.
 • יש להקפיד ליצור ולשלוח את שני הקבצים יחד ולכן, יש ללחוץ על שני הכפתורים לשם יצירת שני הקבצים עבור כל פעולת יצוא בנפרד ולשלוח את שני הקבצים שנוצרים ויורדים למחשב המקומי גם יחד אל מי שאמור לקלוט את התנועות.

איך מייבאים לחשבשבת את הקבצים שיצרנו בלינט?

הסבר מלא כאן

הכנות שיש לבצע קודם לביצוע היצוא

במידה ומייצאים את המידע מתוך לינט לתוך מערכת הנהלת חשבונות ממוחשבת אחרת שכבר יש בה נתונים (ומטבע הדברים מוגדרים בה כבר חשבונות ספקים,לקוחות וכו') יהיה צורך למפות את מספרי החשבונות של לינט למספרי חשבונות הקיימים במערכת שמיועדת לקלוט את הנתונים.

הערה חשובה: התנהגות ברירת מחדל של לינט ביצוא תנועות לקובץ Movein  היא שתהליך היצוא לקובץ יקבע את מספר החשבון בלינט גם כמספר החשבון בתכנה המיועדת לקליטת החומר. בלינט, ספרור החשבונות נקבע ללא קשר לשייכות שלהם לסוג החשבון (לדוגמה: חשבונות מסוג "לקוחות" לא יקבלו בהכרח את המספרים 2-2000000 כנהוג בחלק מהתכנות האחרות בתחום הנה"ח). לכן, מיפוי החשבונות שהוזכר בפסקה הקודמת, הכרחי גם לכל אותם מנה"ח/רו"ח/יועצי מס שממש חייבים את החלוקה המיושנת של סוגי החשבונות לפי טווחי המספור שלהם, גם במקרה שהתכנה הקולטת את הנתונים נקיה מכל נתון לגבי העסק.

הפעולות שצריך לבצע הן:

 1. הגדרה חד פעמית: ליצור שדה מותאם אישית בשם "מספר בהנהח". איך יוצרים? :

  1. ניגשים להגדרות (גלגלי שיניים בפינה שמאלית עליונה)->לבחור "שדות מותאמים" בתפריט->ללחוץ על כפתור "צור שדה מותאם"->בשדה "שם" יש להזין את הטקסט הזה בדיו (ללא הגרשיים): "מספר בהנהח"

  2. בשדה "סוג השדה המותאם" יש לבחור "שדה מלל".

  3. בשדה "שיוך שדה מותאם אישית" יש לבחור "חשבון"

  4. לשמור.

 2. יש להגדיר לכל חשבון במערכת את המספר שקיים/רוצים לקבוע בתכנה הקולטת. ניתן לעשות זאת בשתי שיטות שונות:

  1. אופציה א': להיכנס לכל חשבון במערכת ולהגדיר את המספר (שיטה קשה אם מדובר בהרבה חשבונות). איך מגדירים?:

תפריט ראשי ימני->חשבונות->לקוחות->לבחור עריכה של חשבון נבחר (כפתור עיפרון כתום)->כרטיסיית שדות מותאמים->כפתור "הוסף שדה"->לבחור "מספר בהנהח"->לקבוע מספר ->לשמור על ידי לחיצה על כפתור "עדכן".

  1. אופציה ב': להגדיר הצגת שדה "מספר בהנהח" במסך ניהול לקוחות בתור אחד הטורים בטבלה, והזנת מספר מספר חשבון בתכנה זרה באופן מהיר:

   1. שלב ראשון להציג את השדה בטבלה: במסך ניהול לקוחות (חשבונות->לקוחות):

    1. ללחוץ על סמליל מפתח שבדי בפינה הימנית עליונה של המסך. table personal customize

    2. בחלון שנפתח, לאתר בטור השמאלי את השדה "מספר בהנהח-ניתן לעריכה" ולגרור אותו באמצעות העכבר לטור הימני.

    3. לשמור שינויים באמצעות לחיצה על כפתור החל.

   2. שלב שני, בטבלת ניהול לקוחות, להזין לכל לקוח את מספר החשבון בתוכנה החיצונית שתקלוט את הנתונים בשדה שבטור החדש שיצרנו. הנתונים נשמרים ברגע שמסיימים להקליד ועוברים לשדה הבא. אין צורך לשמור.

  2. בכל מקרה, גם אם בחרת באופציה א' וגם באופציה ב',  יש לחזור על פעולת המיפוי שבצעת בחשבונות מסוג לקוחות עבור כל סוגי החשבונות האחרים שרלוונטיים מבחינה חשבונאית (ספקים, הכנסות, הוצאות, בנקים, רשויות, חובות ונכסים, עודפים והון, עובדים) אין צורך למפות חשבונות מסוג אנשי קשר.

נגישות
לייעוץ ישיר
ייעוץ ישיר
הרשמה