מהו כרטיס אשראי חכם ואיך משתמשים בו נכון?

הזמן והמציאות המשתנים מביאים איתם בשורות חדשות על הזמן. כך קרה, קורה כל הזמן וימשיך לקרות עם רשת האינטרנט ועולם המחשוב. הגישה של כל אחד לכספים האישיים שלו קלה וזמינה יותר וכך גם החשש מפני דליפות מידע לידיים לא נכונות. הרבה מאד מחשבה ועבודה מושקעות סביב עולם אבטחת המידע על מנת שמתקפת סייבר לא תקרה ולא תפגע באף אדם באשר הוא. מעשים או פעולות שמבוצעים על מנת להגן על מידע אישי ופרטי חייבים להתבצע בכל מיני רמות וגם בעל המידע עצמו חייב לעשות כל שביכולתו על מנת לשמור על הנתונים שלו שמורים ומאובטחים.

מהו כרטיס אשראי חכם ואיך הוא משרת את בעליו?

הכרטיס החכם מצויד ברכיב אלקטרוני שדומה לכרטיס הסים שקיים בתוך כל טלפון נייד. הרכיב הזה מחובר באופן ישיר לקוד אישי וסודי בן ארבע ספרות שבעליו של הכרטיס חייב לזכור בעל פה בכל זמן ובכל מקום. כרטיסים אלה נמצאים בשימוש נרחב כבר כעת במדינות שונות ברחבי העולם כך שלא מדובר בבשורה חדשה אלא ביציאתו לאור כאן בישראל. אם ישנם בתי עסק שמחויבים לזהות את בעל כרטיס האשראי בעת התשלום (על ידי הצגת תעודת זהות, דרכון או רישיון נהיגה תקף), הרי שבעזרת הכרטיס הזה אין צורך בווידוא או זיהוי, שכן בעל הכרטיס יידע את הקוד הסודי. ללא הקוד – אי אפשר יהיה לעשות שימוש בכרטיס ולשלם באמצעותו.

איך מתנהלים נכון עם כרטיס אשראי חכם?

חשוב מאד לשמור על תקינות של הכרטיס וחשוב עוד יותר לא למקם אותו בסמיכות לטלפון נייד חכם או למחשב נייד דולק. ייתכנו שיבושים בקריאת הנתונים שבפס המגנטי עד כדי מצב קיצוני של יציאת הכרטיס מכלל שימוש. אפ כך, הטיפ הראשון הוא לא לשמור את הכרטיס בסמיכות למכשירים אלקטרוניים וכמובן שכדאי שיהיה לו מקום קבוע על מנת שלא ילך לאיבוד. הדבר הכי חשוב הוא לזכור בעל פה את הקוד הסודי, לא לשתף אותו עם אף אדם ולא לרשום אותו בצורה ברורה או מפורשת בשום מקום. יש את מי שמתקשה לזכור קודים ולכן שומר אותם בטלפון הנייד שלו כחלק מסיסמא כלשהי או בתוספת מספרים נוספים שרק הוא מכיר או מזהה.

כל מצב של אבטחה גבוהה ומנגנוני הגנה על כספו של המשתמש מתנקזים בסופו של דבר אליו ואל המצב שבו הוא, ורק הוא, זוכר את הקוד הסודי שיפעיל את הכרטיס שלו. זה בעצם מה שהופך את הכרטיס לחכם – עצם הקשת הקוד מהווה גם את ההזדהות, שכן אף אדם לא אמור לדעת את הקוד הסודי כל כך של הכרטיס החשוב הזה. אחריות רבה מתבטלת מהקופאים או אלה שמבצעים את החשבון, שכן אין הם נדרשים יותר לזהות את האדם שעומד בפניהם, לוודא שבתמונה שבתעודה המזהה באמת מדובר במי שעומד לידם והאחריות על ההזדהות עוברת לצד המשתמש בלבד. כל שנותר לו כעת זה למצוא את הדרך הנוחה ביותר עבורו לזכור את הקוד החשוב.

מי משתמש בכרטיס אשראי חכם?

כרטיסי האשראי מהדור החדש מונפקים כיום ככרטיסי אשראי חכמים שאפשר לשלם באמצעותם בקלות לא רק בקופה שבחנות הפיזית אלא גם דרך תוכנה להפקת חשבוניות, כך בו במקום הלקוח מקבל את הקבלה עבור התשלום ואת האישור שהעסקה בוצעה בהצלחה. אפשרות זו נוחה מאד גם עבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים שיכולים לקבל תשלומים באמצעות כרטיסי אשראי.

נגישות
לייעוץ ישיר
ייעוץ ישיר
הרשמה