שיטות יעילות למעקב אחר העובדים

העידן הנוכחי הוא כזה שישנם לא מעט תחומי עיסוק שאפשר לעבוד בהם מהבית, בלי להגיע פיזית אל מקום העבודה. ללא ספק אפשרויות אלה הביאו הקלה בעומסי התנועה ונוחות רבה עבור העובדים שבוחרים בהן, אך הן מאתגרות מאד עבור המנהל או זה שאחראי על חישוב השכר ומתקשה לעקוב בזמן אמת אחר התפוקה של העובד והווידוא שהוא אכן עסוק בעבודה מקצועית.

מהו מעקב אחר העובדים?

גם כשהעובד נמצא בבית – הוא אמור להיות מתוגמל ולקבל שכר עבור העבודה שלו שם. לשם כך, צריך המנהל לדעת בדרך כלשהי מה היה זמן העבודה בפועל. כך הוא גם יוכל לוודא שמה שדרוש ומצופה מהעובד אכן מושג וגם כמובן שהוא יוכל לשלם לו עבור הזמן שהוקדש לעבודה. מכיוון שעבודה בכל מקום אחר מלבד המשרד נחשבת לפרודוקטיבית ויעילה יותר, יתכן מצב שבו העובד יעבוד פחות מהזמן שהוקצב לו או שעליו להקדיש לעבודה כאשר הוא בבית והשכר שישולם לו צריך לשקף זאת. כאן נכנסות לתמונה שיטות שונות למעקב אחר העובדים ו-וידוא שהם עובדים כפי שהם נדרשים.

אילו כלים עומדים כיום לרשותו של המנהל?

  • שעון נוכחות – העובד חייב למלא את שעות העבודה שלו בפועל, גם אם עבד מהבית. חשוב לשים לב לדיוק מרבי שגם יביא איתו את המשכורת הנכונה וגם יתרום ליחסי האמון בין העובד לבין המנהל שלו.
  • תוכנות ניטור – ישנם מנהלים שיסמכו על העובדים שלהם אף לא יוותרו על ניטור בזמן אמת, ככל האפשר, אחר פועלם כאשר הם לא נמצאים במשרד. אף אחד לא ירצה להגיע למצב שבו מדווח זמן עבודה כשהעובד לא באמת עובד ובדיוק לצורך מניעת מצבים כאלה – הומצאו תוכנות אלה.
  • מצלמה – בעזרת תוכנות מתוחכמות יכול המנהל להפעיל מצלמה בשלט רחוק במחשב של העובד ולראות אותו עובד באופן ישיר או בעיכוב קל של כמה דקות. כך יקבל את האינדיקציה שאכן עבודה מבוצעת בשעות המדווחות.
  • אפליקציות מבוססות מיקום – כאשר בטלפון הנייד של העובד מותקנת אפליקציה שמנטרת את המיקום שלו – קל למנהל שלו לדעת היכן בדיוק הוא נמצא וכך לוודא שהוא אכן נמצא במקום שבו הוא עובד או לפחות יכול לעבוד.

שיטות למעקב אחר העובדים – למען יעילות מקצועית ויחסי אמון!

אין ספק שקשה לקבל דרישה להתקין תוכנת מעקב בטלפון הנייד או המחשב האישי, אך חשוב להבין מהיכן נובעת דרישה זו ומה המטרה שלו. רק כך אפשר לשמור מכל משמר על יחסי עבודה תקינים שבעקבותיהם יגיעו גם יחסים אישיים וחברתיים טובים וחיוביים במשרד בין כל העובדים. האפליקציות כיום קלות להתקנה ותפעול והן גם נחשבות למאובטחות וכאלה שמידע פרטי לא נשמר בהן לטווח הארוך ולא מגיע מהן אל מי שלא אמור להיות חשוף אליהן.

נגישות
לייעוץ ישיר
ייעוץ ישיר
הרשמה