מסך ניהול פריטי מכירה

מדריך למשתמש-לינט

תפריט

למסך זה ניתן להגיע מתפריט "מלאי" שבתפריט הראשי ->כפתור "פריטים".

המסך מיועד להגדרת פריטים (מוצרים ושירותים שהעסק מוכר) חדשים/עריכת פריטים קיימים. פריטים אלה משמשים כבסיס להזנת נתונים יותר מאוחר בכל מסמכי התוכנה כגון: חשבוניות, הזמנות עבודה , תעודות משלוח וכדומה.

המסך הוא רשימה טבלאית של הפריטים הקיימים במערכת:

 

הטור השמאלי ביותר מכיל את הכפתורים "ערוך" ו"מחק" המאפשרים את עריכת או מחיקת הפריט שבשורה.

ה"מחיקה" אינה באמת מוחקת את הפריט אלא רק מעבירה אותו למצב "נסתר" על מנת שלא יוצג ברשימת הפריטים שניתן לבחור להציג במסמכי מכירות ורכש, על כל סוגיהם ובכל הדוחות, למעט דוחות מכירות עבר ומסמכים שהופקו בעבר.

בקרוב יהיה ממשק שיאפשר להציג גם את הפריטים הנסתרים.

הטבלה ניתנת להתאמה עצמית (ראה הסבר מפורט)

מאפייני הפריט הם:

שם פריט: זה השם שיופיע אוטומטית במסמכים, אך הוא ניתן לשינוי לכל מסמך בנפרד. כלומר, יש אפשרות למכור פריט ששמו "כסא" (לפי מאפייני הפריט) תחת השם "כסא מלכותי בצבע ארגמן עם עיטורי זהב" במסמך מסוים, לפי בחירה. בהנה"ח תירשם מכירת "כסא".

קטגוריה: שיוך לקבוצת פריטים. בברירת מחדל קיימת הקטגוריה "כללי" ולכן אליו משויך כל פריט חדש. הקטגוריה היא כלי שמשמש למיון פריטים לפי קבוצות ובכך מאפשר הפקת דוחות מכירות לפי חתכי הקבוצות הללו וכן גם מאפשר איתור פריטים בקופה ו/או באתר אינטרנט. למשל שיוך המוצר "גבינת קוטג'" לקטגוריית "מוצרי חלב" עוזרת ללקוח באיתורו באתר האינטרנט של סופרמרקט וגם לקופאית של אותו סופרמרקט העובדת עם קופה רושמת LinetPos. ראה פרטים נוספים לגבי יצירת קטגוריות פריטים וניהולן.