יבוא קובץ אחיד

מדריך למשתמש-לינט

ניתן להגיע למסך זה דרך תפריט “הגדרות” (גלגלי שיניים בפינה השמאלית עליונה)-> כפתור “יבוא קובץ אחיד”.

ממשק יבוא קובץ אחיד מטרתו העיקרית היא, להעביר מידע הנמצא בתוכנת הנהלת חשבונות אחרת אל בסיס הנתונים של לינט, אך הוא יכול לשמש גם להעברת מידע בין גרסא אחת של לינט לגירסא אחרת, מכיוון שלינט יכולה גם לייצא קובץ במבנה אחיד וגם ליבא אותו בחזרה.

פורמאט קובץ אחיד נבחר על ידנו כפורמאט הייבוא המועדף, מכיוון שהוא קובץ בפורמאט אחיד (כמעט אחיד. כפי שנראה בהמשך קיימים הבדלים קטנים בין גרסאות ה”קבצים האחידים” שתוכנות שונות יוצרות). יתרון נוסף של פורמאט הקובץ האחיד הוא שהוא פורמאט חובה בכל תוכנות הנהלת החשבונות המאושרות לשימוש על ידי רשות המסים. במילים אחרות, לכל תוכנת הנהלת חשבונות המאושרת לשימוש בישראל  החל משנת 2008 חייבת להיות האפשרות לייצא את כל המידע שבה לקובץ בפורמאט אחיד. אם אינך מוצא פונקציה זו בתוכנה שאת/ה משתמש בה כיום, אנא פנה/י לתמיכה של התוכנה הנ”ל.

לכן, שלב ראשון ביבוא החומר ללינט מתוכנת הנה”ח אחרת הוא… ייצוא החומר מהתוכנה הקודמת לקבצים בפורמאט אחיד. הייצוא לקובץ אחיד מייצר למעשה שני קבצים:

BKMVDATA.txt

INI.txt

יבוא קובץ אחיד-לינט

שים לב! יבוא קובץ אחיד מתבצע מתוך חברה קיימת שהוגדרה כבר בלינט. אף על פי כן, יבוא קובץ אחיד יוצר חברה חדשה, זהה בשם ובפרטים לחברה שהיתה קיימת בתוכנת הנה”ח הקודמת, ומיבא אל חברה זו את כל הנתונים שתבחר. לכן, אם הנך משתמש בלינט פעם ראשונה, צור חברה חדשה בשם סתמי (“חברה לניסיון” או “חברה לדוגמא” למשל) כנס אליה ויבא את הקובץ האחיד. שוב: יבוא הקובץ האחיד ייצור חברה חדשה ונוספת, הזהה בשם ובפרטים לזו שהיתה קיימת בתוכנה שממנה יוצאו הקבצים קודם לכן, וימקם בחברה זו את המידע המיובא כולל חשבונות לקוחות, ספקים, רשימות פריטים למכירה, מסמכים ותנועות יומן.

מסך יבוא קובץ אחיד מציג שני שדות התחלתיים: שדה “טען קובץ INI” ושדה “טען קובץ bkmvdata”. משמאל לכל אחד משדות אלו ישנו כפתור “עיון” בעזרתו ניתן לנווט למיקום הקובץ שבחרת ליצא בשלב הקודם ולבחור את הקובץ המתאים בכל אחד משני השדות הנ”ל.

השדה הבא הוא שדה לבחירה בין שלש אפשרויות יבוא:

1. חשבונות: בחר באפשרות זו על מנת לייבא חשבונות לקוחות, ספקים, בנקים, חשבונות הוצאות וכדומה. אין אפשרות לבחור איזה חשבונות לייבא.

2. חשבונות ופריטים: בחר באפשרות זו על מנת לייבא את כל מה שבסעיף הקודם+ ייבוא כל פריטי המוצרים והשרותים שהיו קיימים בתוכנת הנה”ח הקודמת.

3. הכל: בחר באפשרות זו על מנת לייבא את כל מה שבסעיף הקודם + תנועות יומן ומסמכים מכל הסוגים כולל חשבוניות, חשבוניות מס-קבלה, קבלות וכדומה.

השדה הבא הוא שדה בחירת חתך תאריכים ליבוא:

בחר תאריך תחילה ותאריך סיום על מנת לבחור ליבא תנועות שהתבצעו בתקופת זמן לבחירתך. למשל: קרוב לוודאי שאם הנך באמצע שנת כספים תרצה לייבא מתוכנת הנה”ח הקודמת את כל התנועות והמסמכים מתחילת שנת הכספים הנוכחית ועד היום. בחירת חתך התאריך איננה רלוונטית ליבוא חשבונות ופריטים. אם בחרת לייבא “הכל” ולא בחרת תאריך, הממשק ייבא את כל המסמכים ואת כל תנועות היומן מהקובץ האחיד ללא התיחסות לתאריכים.

לסיום הפעולה ולקליטת הנתונים שבחרת מקובץ אחיד ללינט לחץ על כפתור “הבא”.

לחיצה על כפתור “הבא” תביא אותנו למסך נוסף המבקש מאיתנו למפות סוגי חשבון שהיו קיימים בתוכנת הנה”ח הקודמת אל סוגי חשבונות הקיימים בלינט, כאשר בטבלה המוצגת סוגי החשבונות המיועדים ליבוא מופיעים בטור הימני וסוגי החשבונות הקיימים בלינט מופיעים בצורת רשימת בחירה בטור השמאלי. יש לבחור סוגי חשבונות לפי הגיון בריא והקשר נכון. הצורך במיפוי סוגי חשבון נובע מהשוני בהגדרות סוגי חשבונות שונים בתוכנות הנה”ח שונות, ואין דרך להימנע ממנו או לבצע אוטומאציה של המיפוי הנ”ל.

דוגמא למיפוי נכון תהיה:

דוגמא למיפוי לא נכון תהיה:

לאחר סיום המיפוי יש ללחוץ על כפתור “סיום יבוא”.

 הערה חשובה: יבוא לא מוצלח לא ניתן לבטל אלא על ידי הסרה והתקנה מחדש של התוכנה, או על ידי מחיקת רישומים בטבלאות מסד הנתונים.

נגישות
לייעוץ ישיר
ייעוץ ישיר
הרשמה