איך מפעילים את התוכנה לאחר התקנתה?

ניתן להפעיל את התוכנה על ידי כל דפדפן אינטרנט מהסוגים הבאים:

אינטרנט אקספלורר מגרסה 9 ומעלה (שים לב: IE6 עד IE8 אינם נתמכים), פיירפוקס גירסא 3.5 ומעלה, ספארי וגוגל כרום. מומלץ מאוד להפעיל את התוכנה באמצעות דפדפן פיירפוקס המנצל את מלוא המהירות ואפשרויות התצוגה של התוכנה.

אופן ההתחברות לתוכנה:

  • במידה ומפעילים את התוכנה מאותו מחשב בו מותקנת לינט (אפשר לעשות גם את זה...) מספיק להקליד בדפדפן האינטרנט של המחשב את הכתובת http://127.0.0.1 ואנחנו בחלון ההתחברות (Login) לתוכנה!
  • תוכנית ההתקנה ל-Windows מתקינה את התוכנה כך שהיא עובדת ב-port 85. לכן, לאחר התקנה ב-Windows  יש לגשת אל התוכנה באמצעות הוספת :85 בסוף הכתובת. לדוגמא: http://127.0.0.1:85
  • במידה ואנחנו מעוניינים להפעיל את התוכנה ממחשב א', ולינט מותקנת במחשב ב', יש להקליד את כתובת ה-IP של מחשב ב' בשורת הכתובת של דפדפן האינטרנט במחשב א' והדפדפן יציג את חלון ההתחברות לתוכנה.
  • שוב, אם לינט מותקנת במחשב ב' שפועל עם מערכת הפעלה מסוג Windows י את כתובת ה-IP של מחשב ב' ש להקליד בשורת הכתובת של דפדפן האינטרנט במחשב א' בתוספת :85 לדוגמא: HTTP://192.168.1.50:85

הערה: כזכור, ניתן להתחבר אל התוכנה ולעבוד איתה במקביל ממספר מחשבים בו זמנית. אין כל הגבלה על כמות המחשבים המתחברים!

הערה נוספת: על מנת לזהות את כתובת ה-IP  של "שרת" הלינט (המחשב עליו מותקנת התוכנה) יש לנקוט באחד מהפרוצדורות הבאות בשרת עצמו (תלוי מהי מערכת ההפעלה עליה פועל השרת):

  • Windows 2000/XP/2003: "התחל"-> "הפעל"-> להקליד  cmd ובחלון שורת הפקודה שנפתח יש להקליד את הפקודה ipconfig , הכתובת שתופיע מול הטקסט IP Address  היא כתובת "שרת" הלינט.
  • Windows 7/2008:ללחוץ על כפתור "windows" (הכדור הצבעוני) , להקליד את הפקודה cmd ברצועת החיפוש , להקיש על האייקון השחור שמופיע בתוצאת החיפוש, ובחלון שורת הפקודה שנפתח, להקליד את הפקודה ipconfig , כתובת ה-IP תופיע מול הטקסט:   IPv4 address.
  • Linux על כל סוגי ההפצות שלו: לפתוח חלון טרמינל, להזין שם משתמש וסיסמא, ולהקליד את הפקודה ifconfig , כתובת ה-IP תופיע מול הטקסט: IP Address.

הערה שלישית ואחרונה...: ניתן ורצוי לשמור את הכתובת ב"מועדפים" של הדפדפן החביב עליך ו/או לשמור קיצור דרך אל הכתובת בשולחן העבודה על מנת להעלותה במהירות בעתיד...