איך מפעילים את התוכנה לאחר התקנתה?

ניתן להפעיל את התוכנה על ידי כל דפדפן אינטרנט מהסוגים הבאים:

אינטרנט אקספלורר מגרסה 8 ומעלה (שים לב: IE6 ו-7 אינם נתמכים), פיירפוקס גירסא 3.5 ומעלה, ספארי וגוגל כרום. מומלץ מאוד להפעיל את התוכנה באמצעות דפדפן פיירפוקס המנצל את מלוא המהירות ואפשרויות התצוגה של התוכנה.

אופן ההתחברות לתוכנה:

  • במידה ומפעילים את התוכנה מאותו מחשב בו מותקנת לינט (אפשר לעשות גם את זה...) מספיק להקליד בדפדפן האינטרנט של המחשב את הכתובת http://127.0.0.1 ואנחנו בחלון ההתחברות (Login) לתוכנה!
  • תוכנית ההתקנה ל-Windows מתקינה את התוכנה כך שהיא עובדת ב-port 85. לכן, לאחר התקנה ב-Windows  יש לגשת אל התוכנה באמצעות הוספת :85 בסוף הכתובת. לדוגמא: http://127.0.0.1:85
  • במידה ואנחנו מעוניינים להפעיל את התוכנה ממחשב א', ולינט מותקנת במחשב ב', יש להקליד את כתובת ה-IP של מחשב ב' בשורת הכתובת של דפדפן האינטרנט במחשב א' והדפדפן יציג את חלון ההתחברות לתוכנה.
  • שוב, אם לינט מותקנת במחשב ב' שפועל עם מערכת הפעלה מסוג Windows י את כתובת ה-IP של מחשב ב' ש להקליד בשורת הכתובת של דפדפן האינטרנט במחשב א' בתוספת :85 לדוגמא: HTTP://192.168.1.50:85

הערה: כזכור, ניתן להתחבר אל התוכנה ולעבוד איתה במקביל ממספר מחשבים בו זמנית. אין כל הגבלה על כמות המחשבים המתחברים!

הערה נוספת: על מנת לזהות את כתובת ה-IP  של "שרת" הלינט (המחשב עליו מותקנת התוכנה) יש לנקוט באחד מהפרוצדורות הבאות בשרת עצמו (תלוי מהי מערכת ההפעלה עליה פועל השרת):

  • Windows 2000/XP/2003: "התחל"-> "הפעל"-> להקליד  cmd ובחלון שורת הפקודה שנפתח יש להקליד את הפקודה ipconfig , הכתובת שתופיע מול הטקסט IP Address  היא כתובת "שרת" הלינט.
  • Windows 7/2008:ללחוץ על כפתור "windows" (הכדור הצבעוני) , להקליד את הפקודה cmd ברצועת החיפוש , להקיש על האייקון השחור שמופיע בתוצאת החיפוש, ובחלון שורת הפקודה שנפתח, להקליד את הפקודה ipconfig , כתובת ה-IP תופיע מול הטקסט:   IPv4 address.
  • Linux על כל סוגי ההפצות שלו: לפתוח חלון טרמינל, להזין שם משתמש וסיסמא, ולהקליד את הפקודה ifconfig , כתובת ה-IP תופיע מול הטקסט: IP Address.

הערה שלישית ואחרונה...: ניתן ורצוי לשמור את הכתובת ב"מועדפים" של הדפדפן החביב עליך ו/או לשמור קיצור דרך אל הכתובת בשולחן העבודה על מנת להעלותה במהירות בעתיד...